"Zabytki młodszego pokolenia - Retro" to nowy cykl spotkań poświęconych sztuce i kulturze dawnego Torunia nawiązujący do konferencji "Zabytki toruńskie młodszego pokolenia" (stąd w tytule: retro), przygotowywanych od 2015 r. przez Toruński Oddział Stowarzyszenia Historyków Sztuki i Książnicę Kopernikańską.

W maju 2020 roku Stowarzyszenie Toruńskie Spacery Fotograficzne obchodziło 10. rocznicę powstania. Miały być urodziny, ale pandemia Covid-19 pokrzyżowała plany organizatorom. Wydanie jubileuszowego albumu zostało przesunięte na późniejszy termin. I oto w końcu jest! Na jego premierową prezentację zapraszamy 4 marca. Spotkanie z poświęcone TSF odbędzie się na facebookowym profilu Książnicy Kopernikańskiej. Początek o godz. 19.00.

25 lutego zapraszamy na kolejną prelekcję przygotowaną przez Sebastiana Soberskiego z Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika w Grudziądzu. Tym razem nasz gość opowie o sposobach klasyfikacji gwiazd. Do zobaczenia na facebookowym profilu Książnicy Kopernikańskiej. Początek o godz. 18.00.

Czy wiesz, że w bibliotece głównej Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8 zupełnie za darmo przeczytasz elektroniczne wydania popularnych gazet codziennych, magazynów i tygodników opinii? Są to: Angora, Forum, Gala, Gazeta Polska, Gazeta Wyborcza, Newsweek Polska, Polityka, Przegląd Sportowy, Rzeczpospolita, Sieci Prawdy, Tygodnik Do Rzeczy, Tygodnik Powszechny, Viva, Wprost, Zwierciadło. Wszystkie dostępne na wyciągnięcie ręki - przeczytasz je na trzech monitorach dotykowych znajdujących się w holu obok wypożyczalni. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 19.00, w soboty od 9.00 do 14.00.

Nowa wystawa w Książnicy Kopernikańskiej. W holu toruńskiej biblioteki publicznej prezentujemy 10 wielkoformatowych fotografii przedstawiających Państwo Środka widziane oczami jego mieszkańców. Motywem wiodącym ekspozycji jest rozwój technologiczny prowincji Hubei. Dokumentują ją zdjęcia przedstawiające m.in.: nocną panoramę miasta Jingmen, ekologiczną autostradę w rejonie zbiornika wodnego Danjiangkou, park miejski w Jingzhou, Bibliotekę Uniwersytetu Hubejskiego. Wystawa będzie czynna do 14 marca 2021 r. Wstęp jest bezpłatny.

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że począwszy od 6 lutego 2021 r. następujące placówki Książnicy Kopernikańskiej będą czynne również w soboty: Filia nr 1 (Jęczmienna 23), Filia nr 2 (Kościuszki 47), Filia nr 6 (Lelewela 3), Filia nr 11 (Żwirki i Wigury 39/41), Filia nr 14 (Łyskowskiego 29/35) oraz Filia nr 16 (Raszei 1). Do wyżej wymienionych bibliotek zapraszamy od godz. 9.00 do 13.00 (soboty).

Z kolei biblioteka główna Książnicy Kopernikańskiej (Słowackiego 8) jest otwarta w soboty od godz. 9.00 do 14.00.