Filia nr 16 z oddziałem dla dzieci

Zapraszamy do nowoczesnych, przestronnych pomieszczeń zlokalizowanych na dwóch piętrach. Dysponujemy m.in. salą do gier na Xboxie i PlayStation oraz nagłaśnianą salą konferencyjną.

Mediateka to nie tylko miejsce służące wypożyczaniu książek – to miejsce spotkań, rozmów o literaturze, sztuce i edukacji. Co tydzień proponujemy szereg wydarzeń kulturalnych dla dorosłych, młodzieży i dzieci, m.in. warsztaty, wystawy, spotkania autorskie, brydż, Klub Seniora, DKK.

W naszym księgozbiorze znajduje się kilkadziesiąt tysięcy tytułów (również komiksy). Mamy audiobooki, prasę, gry na konsole. O bezpłatnym Internecie nie wspominając. Oferujemy darmowy dostęp do platform książek elektronicznych IBUK – Libra i Legimi.

Organizujemy zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków i dzieci ze szkół podstawowych – zapraszamy zorganizowane grupy wraz z nauczycielami. Podczas wakacji zapraszamy do udziału w bezpłatnych zajęciach dla najmłodszych.

Jesteśmy otwarci na nowe pomysły, chętnie podejmujemy współpracę z naszymi czytelnikami. Chcesz rozwijać lokalną inicjatywę? Pomożemy. Chcesz nam pomóc? Zostań naszym wolontariuszem.

Mediateka jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo.

Facebook MediatekaTorun

Instagram MediatekaRaszei

ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI

KIEROWNIK
mgr Małgorzata BIEGANOWSKA starszy kustosz

Godziny otwarcia

poniedziałek: 09:00 - 19:00
wtorek: 09:00 - 19:00
środa: 09:00 - 19:00
czwartek: 09:00 - 19:00
piątek: 09:00 - 19:00
sobota: 09:00 - 13:00
niedziela: nieczynne

Kontakt

Telefon: (56) 610 67 59
Telefon: 510 297 875

Adres

Ulica: Raszei 1
Miasto: Toruń
Kod pocztowy: 87-100

Działalność filii bibliotecznych dofinansowywana jest ze środków Gminy Miasta Toruń.

KOMUNIKATY

Zapraszamy na wyjątkowy kiermasz książek, na który trafią starannie wyselekcjonowane tytuły w bardzo dobrym, często niemal idealnym, stanie. W ofercie: literatura piękna i gatunkowa. Ceny od 5 zł. Kiermasz będzie czynny w godzinach otwarcia Mediateki.

Zajęcia dla najmłodszych czytelników w wieku od 2 do 4 lat. Podczas spotkań wysłuchacie opowiadań Anity Głowińskiej, weźmiecie udział w zabawach ruchowych i wykonacie prace plastyczne.

2 grudnia zapraszamy wszystkie maluchy, które nie uczestniczyły w listopadowych spotkaniach. Natomiast świąteczne zajęcia odbędą się w dwóch grupach - 9 i 16 grudnia.

Terminy spotkań:

  • 2 grudnia: "W kosmosie" – dla dzieci, które nie były na zajęciach listopadowych;
  • 9 grudnia: "Kicia Kocia: czekamy na święta" – grupa I;
  • 16 grudnia: "Kicia Kocia: czekamy na święta" – grupa II.

Zajęcia są bezpłatne, obowiązują zapisy: 56 610 67 59.

Zajęcia plastyczne dla osób w wieku od 5 do 105 lat. W trakcie spotkania sprawicie, że stare bombki choinkowe zyskają zupełnie nowy wygląd, poza tym stworzycie oryginalne ozdoby świąteczne. Ważne: przynieście do Mediateki stare bombki. Zajęcia są bezpłatne, obowiązują zapisy: 56 610 67 59.

Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Komiksowego! To propozycja zarówno dla doświadczonych miłośników komiksów, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tą formą literatury. W Mediatece Raszei będziecie dyskutować o ulubionych tytułach przy okazji wymieniając się komiksowymi inspiracjami i odkryciami - inaczej mówiąc, spędzicie czas w gronie pasjonatów takich jak Wy. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, bez zapisów.

Świąteczny kiermasz książek w Mediatece Raszei (ul. Raszei 1) to mnóstwo starannie wyselekcjonowanych tytułów w bardzo dobrym, często niemal idealnym, stanie. Mikołajkowa wyprzedaż książek wycofanych z bibliotecznego księgozbioru potrwa od 1 do 6 grudnia. W ofercie: literatura piękna i gatunkowa. Ceny od 5 zł. Po tanie książki zapraszamy w godzinach otwarcia Mediateki: od 9.00 do 19.00 (poniedziałek - piątek), a w sobotę od 9.00 do 13.00. Więcej informacji: 56 622 66 42.