Starych gazet czar

W czwartek, 12 listopada, zapraszamy na kolejną prelekcję z cyklu "Wieczory Toruńskie". Tym razem on-line na facebookowym profilu Książnicy Kopernikańskiej. Dr Katarzyna Tomkowiak opowie o polskiej prasie wydawanej na Pomorzu w okresie II RP, znajdującej się w zbiorach Książnicy Kopernikańskiej.

Kiczery. Podróż przez Bieszczady. Spotkanie z Adamem Robińskim

W poniedziałek, 2 listopada, zapraszamy na kolejne spotkanie on-line. Naszym gościem będzie Adam Robiński, autor książki "Kiczery. Podróż przez Bieszczady". Początek o godz. 18.00. Do zobaczenia na facebookowym profilu Książnicy Kopernikańskiej

Rozdajemy Wyprawki Czytelnicze dla przedszkolaków

Hej, Rodzice! Każdy przedszkolak (dzieci w wieku 3 - 6 lat), który odwiedzi jedną z bibliotek Książnicy Kopernikańskiej (lista placówek niżej) otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: wyjątkową książkę – „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika.

Rola rodziny Steinbornów w życiu Torunia. Prelekcja Mateusza Hübnera

W czwartek, 29 października, zapraszamy na prelekcję on-line poświęconą rodzinie Steinbornów. Zaprezentuje ją Mateusz Hübner z Wydziału Nauk Historycznych UMK. Początek o godz. 18.00.

Radioteleskopy i kosmiczne sygnały. Wykład Sebastiana Soberskiego

W czwartek, 15 października, zapraszamy na kolejny wykład on-line przygotowany przez toruński oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Na facebookowym profilu Książnicy Kopernikańskiej wystąpi Sebastian Soberski, kierownik Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika w Grudziądzu oraz radioobserwator w Katedrze Radioastronomii przy Centrum Astronomii UMK w Toruniu. Początek o godz. 18.00.

Bydgoskie Przedmieście sprzed lat: Miejsca zabaw, rozrywek i świętowania

We wtorek, 6 października, zapraszamy na kolejny wykład on-line z cyklu Bydgoskie Przedmieście sprzed lat. Katarzyna Kluczwajd opowie o miejscach zabaw, rozrywek i świętowania. Początek o godz. 18.00. Do zobaczenia na facebookowym profilu Książnicy Kopernikańskiej

Bydgoskie Przedmieście obfitowało w miejsca służące do wspólnemu spędzaniu czasu.