Spuść fantazję ze smyczy i weź udział w wojewódzkim konkursie plastycznym. Wyobraź sobie, co by było, gdyby zetknęły się ze sobą dwa światy – fantastyczny i ten realny. A potem narysuj komiks. Albo namaluj go. Albo zrób komiksowy kolaż. Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody! A my czekamy na Wasze prace. Termin zgłaszania prac upływa 28 lutego 2021 r. (decyduje data stempla pocztowego). 

Jest o co walczyć. Oto nagrody w konkursie fotograficznym 'Gramy razem z Książnicą': Calico, Dwergar, Agricola (wersja rodzinna). Jedna z tych gier planszowych może być Twoja. Wystarczy, że prześlesz nam zdjęcie, na którym pokazujesz, jak grasz w gry z wypożyczalni Książnicy Kopernikańskiej. A mamy ich niemało - nasza kolekcja planszówek liczy prawie 500 unikalnych tytułów. Wypożyczamy je za darmo. Nawet nie musisz przychodzić po nie do Książnicy - możesz je odbierać i oddawać (bezpłatnie) w paczkomacie InPost przy ul. Słowackiego 8. Tak więc zachęcamy: zrób zdjęcie i wyślij je na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Nasze jury wybierze 3 najlepsze (najciekawsze, najzabawniejsze, najbardziej pomysłowe) prace, które nagrodzimy ww. grami planszowymi. Konkurs trwa do 31 stycznia 2021 r. Więcej informacji na facebookowej stronie wydarzenia.

Pierwszy nakład albumu "Bydgoskie Przedmieście w Toruniu. Pocztówki z kolekcji Tamary i Krzysztofa Klunderów" rozszedł się w ciągu zaledwie 3 dni! Drugi już jedzie do Emporium Toruń (Piekary 28/1). Bądźcie tam we wtorek, 19 stycznia 2021 r., o godz. 10.00. Przywita Was autorka publikacji - Katarzyna Kluczwajd z Książnicy Kopernikańskiej. Osoby, które kupią album otrzymają od niej prezent książkowy.

Szanowni Państwo

W niniejszym artykule mogą Państwo zapoznać się z obecnymi godzinami otwarcia Biblioteki Głównej, OCCiNu oraz Filii Książnicy. Informacje te zostały przedstawione w poniższych tabelach.

Książnica Kopernikańska w Toruniu rozdaje za darmo kody do multimedialnej biblioteki cyfrowej eBookpoint Biblio. Liczba kodów ograniczona. Aby otrzymać kod, wystarczy napisać: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. eBookpoint Biblio to tysiące ebooków (pdf, epub, mobi) i audiobooków (mp3) dla pasjonatów głodnych wiedzy oraz poszukujących w książce dobrej rady i interesującej rozrywki. eBookpoint Biblio oferuje również kursy video.
Wyniki konkursu literackiego "Mroczne Pomorze 1920"

Jury w składzie: Beata Antczak-Sabala, Małgorzata Falkowska, Katarzyna Koźlikowska, Anna Zgierun-Łacina oraz Robert Małecki oceniło wszystkie zakwalifikowane do konkursu opowiadania, przyznając każdemu z nich punkty, odpowiednio za: zgodność z tematem, oryginalność, bogactwo językowe i poprawność stylistyczną i językową.