Czy wiecie, że w Filii nr 12 Książnicy Kopernikańskiej (Biblioteka multimedialna Pod Bażantem przy ul. Fałata 35) znajduje się Punkt Nauki Zdalnej dla Dzieci i Młodzieży (Cyfrowe Centrum Edukacji)? W Punkcie uzyskacie bezpłatną pomoc w nauce w ukraińskiej szkole online, wsparcie nauczycielki z Ukrainy oraz wsparcie w nauce w polskiej szkole (np. pomoc w odrabianiu lekcji, szukaniu materiałów itp.). Do Waszej dyspozycji są tablety i laptopy - skorzystacie z nich w czytelni Filii nr 12 - a także polskie podręczniki, które kupiliśmy z myślą o młodzieży uczęszczającej do polskich szkół średnich. Na spotkania obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 56 652 09 80 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W bibliotece pracuje osoba posługująca się w stopniu komunikatywnym językiem rosyjskim i angielskim.

Ponadto w bibliotece przy ul. Fałata 35 odbywają się bezpłatne cykliczne spotkania dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w których uczestniczą osoby z Polski i Ukrainy. Są to: Robotyka w bibliotece - dla dzieci w wieku 8-11 lat, Środy z przyrodą w bibliotece - dla dzieci w wieku 3-10 lat, Klub Kreatywnych "Katarzynki" - dla osób w każdym wieku. Uwaga: zapewniamy dodatkową opiekę dla najmłodszych uczestników.  Spotkania prowadzą animatorzy z Polski i Ukrainy. Prowadzimy spotkania dla grup zorganizowanych (przedszkola, szkoła podstawowa).

W Filii nr 12 możecie również bezpłatnie wypożyczyć książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych w języku ukraińskim (aktualnie posiadamy 77 woluminów).

Projekt jest realizowany we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Więcej informacji na stronie FRSI.
Dodatkowe informacje na FB Filii nr 12.