Spotkanie z Marcelem Woźniakiem zainauguruje 3. edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Premier i Debiutów Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze. Pisarz zaprezentuje w Książnicy Kopernikańskiej swoją najnowszą powieść - "Most nad wzburzoną wodą". Spotkanie poprowadzi Robert Małecki. Zapraszamy 21 marca do Książnicy Kopernikańskiej (Słowackiego 8). Początek o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Marcel Woźniak – dr nauk humanistycznych, pisarz i scenarzysta, autor trylogii kryminalnej o detektywie Leonie Brodzkim, biograf Leopolda Tyrmanda.

O "Moście nad wzburzoną wodą" (opis wydawcy): Sprawa, która na początku wydawała się prosta, szybko zmienia się w mroczny koszmar: niewidzialny człowiek ze snajperską precyzją zabija córkę gangstera, a wina spada na policjanta, Jana Sambora. Zakończone całkowitą porażką śledztwo sprawia, że media i opinia publiczna wieszają na nim psy, a przełożeni odsuwają go od obowiązków służbowych. Od tej pory myśli o niemożliwej do rozwiązania zagadce i martwym dziecku prześladują Sambora na każdym kroku. Jest przekonany, że to koniec jego kariery i spokojnego życia w Toruniu. Nie wie jeszcze, że już wkrótce będzie musiał zmierzyć się nie tylko z prześladującymi go wizjami, lecz także z kolejną brutalną zbrodnią. Wraz z odkrywanymi faktami na jaw wychodzą szemrane interesy, w które zamieszane są media publiczne. Brudna prawda skrywa się jednak głęboko pod powierzchnią… Na domiar złego Sambor zdaje sobie sprawę, że w tej grze nikt nie jest bezpieczny – nawet on sam. Zegar śmierci tyka, liczy się każda sekunda. Czy Sambor zdąży złapać zabójcę, zanim gangsterzy złapią jego?

Patroni honorowi Festiwalu: Piotr Całbecki, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego; Elżbieta Piniewska, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Patroni medialni Festiwalu: Booklips, Kultura Kryminału, Kultura w Zasięgu Kujawy i Pomorze, Zbrodnia w Bibliotece, Radio GRA, Radio Eska 2, TV Toruń
Festiwal odbywa się dzięki dofinansowaniu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.